dom

Łazienka – początek

W czwartek panowie wchodzą w końcu z posadzkami. Po prawie 2 miesiącach czekania będziemy mogli iść dalej. Niestety niesłowność wcześniejszego wykonawcy zrobiła nam mega dziurę na budowie. Rurki od podłogówki rozłożone czekają na wylewkę i doczekać się nie mogą. Prawie jak ja. Choć ja bardziej pewnie.

W pierwszej kolejności wykończyć musimy kotłownię ( a w sumie kotłownio- pralnię), żeby mógł wejść hydraulik i skończyć pracę. Musi zamontować piec i zbiornik na wodę. Gazownia już tylko ręce zaciera bo powinniśmy od jakiegoś czasu już być przyłączeni do sieci a tu opóźnienia. No nic dziś potwierdziłam i wykonawca, który ma wchodzić w czwartek, wchodzi i mam nadzieję zrobi idealne posadzki. Zaraz potem my wchodzimy i zaczynamy kotłownię. W tym domu plan mamy taki, żeby co się da robić samemu. Plan na kotłownię jest szybki i prosty. Na podłogę jasno szara żywica (nigdy nie układaliśmy płytek a w kotłowni trochę cięcia by było stąd wybór). Ściany malowane farbą zmywalną. Jedna tylko ściana (ocieplona styropianem) będzie wyłożona panelami ściennymi Vox.

Łazienka

No dobra ale nie o kotłowni miało być. O Łazience. Bo o niej myślę i myślę. No i nie mam do końca pomysłu. No nie czuję jakoś tej przestrzeni. Jeszcze. Siedzę i szukam inspiracji. Łazienka ma 10 m2. Okno.

W sumie wybrałam miskę, wstępnie umywalkę i na 99% brodzik. Ale sam prysznic narazie będzie musiał czekać. Zaczniemy od wanny. Zakupy musimy rozłożyć na etapy. Wiec wygrała wanna. Taki złoty środek ;-p I wykąpiemy się, weźmiemy prysznic i umyjemy ręce a i taniej niż prysznic w sumie wyjdzie. Wanna tez w sumie jako tako wybrana ale jak tylko wymierzymy jutro dokładnie podejmiemy decyzję. Ma być duża, prosta.

Ale reszta. Kolory. Szafki. Nic pustka. No prawie. Coś tam zaczyna świtać ale jakoś tak nie ma tego czegoś. Jakiejś myśli przewodniej. Jedyne pewne to właśnie ten brodzik i płytki. Płytki dostaliśmy gratis, że tak powiem. Są wielkie. Dla laików w układaniu płytek może na podłogę się sprawdzą ale na ściany to już nie sądzę. Tym bardziej, że nie pasują mi łazienki wyłożone w całości płytkami to raz a dwa taki surowy też nie do końca mi się odpowiada.

źródło: https://www.lazienkaplus.pl/pl/roca-terran-brodzik-prostokatny-100x90-cm-konglomeratowy-szary-cement-ap013e838401300,474808,202,i/
Brodzik do łazienki. Roca Terran*

Brodzik

Czemu taki brodzik? Potrzebujemy maksymalnie płaskiego i łatwego w montażu. Zastanawialiśmy się nad zatopieniem w posadzce, nad brodzikiem z płytkami, rozważaliśmy milion różnych możliwości i tak chyba jest naszym złotym środkiem. Ma nadzieję, że będzie to dobry wybór. Dobrać tylko trzeba jeszcze kabinę, baterię, deszczownicę/ panel! 

Kafle na podłodze

Prezent. Już są.  Będą w wiatrołapie i łazience. Z panelami, które kupiliśmy nienajgorzej się zgrywają. I do tego trzeba dobrać resztę.

 

Kafelki i panele

 

No i reszta

Wstępnie miska ustępowa i umywalka też wybrana. Podoba mi się linia Gap z Roca. I chyba na niej pozostanę. Podoba mi się i już. Wydaje mi się dosyć uniwersalna. I teraz co dalej? Nie chce mdłej łazienki ani sterylnej. Tu aż prosi się kolor. Może brodzik ciemny? A może zostawić taki i pod prysznicem kafle w butelkowej zieleni? A reszta białe?

Roca Gap*
Roca Gap*

 

No a co chce?

Żebym ja to wiedziała. Chcę czuć się dobrze w łazience. Chcę, żebyśmy wszyscy czuli się tam dobrze. Nie tylko ja. Nie może być zagracona. Potrzebna jest nam przestrzeń. Nie chcę składowiska prania. Chce miejsce w którym będziemy mogli odpocząć i zrelaksować się w kąpieli. Chce miejsca uniwersalnego, ładnego, przytulnego i ciepłego. Będzie to nasza jedyna łazienka. Tą dla gości zamieniliśmy na spiżarkę:)

Na pewno nie chce kafelków od dołu po sam sufit. Do wysokości okna? Do wysokości zabudowy toalety? Białe? A reszta ścian w kolorze? A szafki? Kolor? Naturalne drewno? Zieleń? Turkus? Na oknie narazie znajdzie się pewnie folia statyczna (z zewnątrz jest roleta). Docelowo chcę bambusowe żaluzję – tylko pytanie sprawdzą się nad wanna? Takie żaluzje chce w całym domu stąd i tu. A może tapeta? Dziś na instagramie, poleciliście mi  genialną łazienkę właśnie z tapetą w roli głównej.

Pomocy!! Podrzućcie wasze inspiracje. Pomysły.

Na Pintereście trochę moich inspiracji! Może coś z tego powstanie fajnego. Jedno jest pewne na bank się Wam pochwalę co ukręciłam:)

 

 

*zdjęcia pochodzą z www.roca.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *