wdzięczność

Pierścionek z cyrkonią


Większość z nas ma marzenia lub cele, które chcemy spełnić. Niektórzy z was chcieliby być bogaci, ożenić się, mieć dzieci lub pracować w wymarzonej pracy. A ponieważ wszystko dzieje się dziś w naszym świecie, inni po prostu chcą przetrwać do następnego dnia.


Możesz jeszcze ich nie mieć lub nie wiedzieć, jakie są te marzenia lub cele.
Wszyscy inaczej doświadczamy życia. Moje nadzieje i marzenia mogą nie przypominać twoich – każda osoba jest wyjątkowa pod tym względem. I nie ma nic złego w posiadaniu snów, które nie są zgodne z przekonaniami społecznymi. …

Społeczeństwo nie zawsze ma rację.


Problem polega na tym, że wielu nie dąży do tego, czego chce. Wiem, że istnieje frazes dotyczący realizowania swoich marzeń, ale to nie znaczy, że ten frazes jest bez znaczenia. Musisz sam to ustalić. Musisz sam wiedzieć czego tak naprawdę chcesz.

Rozmawiałam ostatnio z pewną nie taką już młodą, przepełniona gniewem dziewczyną. Zdała sobie sprawę, że nigdy nie dążyła do tego, co powinna. Cały czas o tym myślała, ale to wszystko.
Chciała, żeby coś się wydarzyło i miała nadzieję, że tak się stanie, ale nigdy nie działała, żeby cokolwiek osiągnąć.
Tylko śniła.
Jej myśli nigdy nie zamieniały się w nic innego niż myśli. Chciała. Marzyła. Chciała.
Ale nie zrobiła nic, aby cokolwiek z tego było prawdą.

A zaczęło się od pięknego pierścionka, który miała na palcu. Pierścionka, który dostała od męża, kiedy prosił ją o rękę. Pierścionka, który symbolizował ich miłość.

Biżuteria z cyrkoniami

Rozmawiałyśmy długo. Zresztą to nie był pierwszy nasz raz. Długo dyskutowałyśmy o tym co ważne. O tych marzeniach, wolności. O tym czy to tak bardzo istotne czy ten pierścionek na jej palcu, który nosi od lat, jest z brylantem czy z cyrkoniami. O tym, że one, te cyrkonie, są równie piękne i wartościowe. O tym, że pomimo, że mogą się wydawać tańszym zastępstwem to tak naprawdę ważna jest ta historia, którą niosą. Ta osoba, która za nimi stoi. Ta możliwość, którą dała. O tym, że marzenia dają wolność. I że czasem to co mamy jest ważniejsze. Że wdzięczność zmienia nasza optykę. Że czasem, z tym pięknym pierścionkiem na palcu, wystarczy usiąść. Dotknąć skroni. Poczuć jak pulsuje w nas życie. Docenić to, że jesteśmy.

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading