holistyczne,  o życiu,  pobierz

Planuj, oczekuj ale nade wszystko celebruj.

Witaj w tym nowym roku. Roku od którego wiele oczekuję. Tak oczekuję. Oczekuję od siebie, losu, świata, mocy dopisz sobie co tylko chcesz. Chcę tak o, zwyczajnie jak Ty czy mój czy twój sąsiad. Choć nie wiem jeszcze czy to dobrze, że tyle oczekuję. Bo oczekując boję się, że się rozczaruje. Miewasz tak?

Ale z drugiej strony siedzenie na kanapie na dłuższą metę nie konieczne jest fajne. Przesiedziałam tak pare lat. Z jednej strony nie miałam na to zbyt wielkiego wpływu ale z drugiej strony kurcze jak nie miałam. Czy nie jest to tak, że sami jesteśmy kreatorami tego wszystkiego? Sama nie wiem czasem.

Jedno jest pewne. Styczeń sprzyja planowaniu. Mi samej do głowy przychodzi milion myśli, pomysłów. Zastanawiam się czy czasem nie oszalałam już od natłoku pomysłów. Zapisuję, analizuję, karcę się za głupie pomysły i podziwiam fantastyczne, chcę wierzyć, że będą strzałem w dziesiątkę. I w tym szale przychodzi myśl: “no dobra a kiedy się wyśpię, najem a co najważniejsze kiedy będę. O tak zwyczajnie będę. Będę celebrować chwile. Te zwyczajne i te wyjątkowe. A urodziny, święta, czy dziwne dni? A wyskoki z koleżankami do kina? A randki z mężem? Hola kobieto nie przesadziłaś? Sama to wszystko chcesz zrobić? Żebyś sama nie została potem. I wtedy już nie będzie co celebrować. Bo komu wyślesz kartkę na urodziny czy święta? Bo z kim będziesz tańczyć na Andrzejki?

Co prawda to prawda. W tym naszym planowaniu często zapędzamy się. Stawiamy sobie nierealne wymagania. Cele z kosmosu. Szukamy pomysłu i sposobu na kokosy i ananasy chyba ;-p Rozumiem. Sama tak mam. Mam rodzinę, dom, dzieci i marzenia. Świat stoi otworem i też chciałabym go zobaczyć i próbować. Chciałabym po sobie coś zostawić. Ale bez tych właśnie najbliższych nie dam rady. To oni dla mnie są siłą napędową. Oni dają mi wiarę we wszystko co robię. I tak to się kręci od lat. Dbamy o siebie. Jesteśmy razem. Do tego dochodzą przyjaciele i znajomi. Różne inne osoby o które chcę dbać. Dzwonię albo wysyłam sms czy maile z życzeniami na urodziny. Wyciągam do kina. Staram się spotykać. Albo organizuje spontaniczne grille i imprezy. Celebruje życie. Nie jest to łatwe. Bo łatwo z którąś stronę przesadzić. Będę nudna – harmonia, złoty środek. A sama wiem doskonale, że to nie łatwe. Zwłaszcza kiedy nauczono cię w rodzinnym domu, że zabawa to coś nieodpowiedniego. No ale to temat na inny czas.

I gdy tak w tej mojej głowie szalały te wszystkie myśli przyleciał jeden, który zrealizowałam od tak już. Był mi bardzo potrzebny. I puszczam go w świat. Dla Ciebie! Takie moje kolejne dziecko. Coś trochę na przekór tym wszystkim kalendarzom i planerom, którymi zostałam zasypana w ciągu ostatnich dni.

Oto moje “Celebrujemy”.

Ściągnij. Wydrukuj. Uzupełnij. Celebruj!

To taki trochę kalendarz na opak. Ściągnij sobie go, wydrukuj. Powieś na lodówce, wklej do planera, wrzuć do segregatora. Tak jak Tobie wygodnie. Tak wiesz #nawłasnychzasadach. Zapisz sobie i zaplanuj ważne okazje, urodziny bliskich czy ważne święta. Wyślij kartkę, zadzwoń czy zapukaj do drzwi z kwiatami w ten dzień. 
Celebruj chwile! Najlepiej razem! Te są najcenniejsze!

Jeżeli spodobała Ci się ta idea daj znać znajomym. 
Udostępnij w mediach społecznościowych informacje o #celebrujemy #planernaopak.
Niech i inni celebrują chwile. Niech pamiętają o swoich bliskich. Znajomych.
Niech świętują małe i większe okazje.
A najlepiej niech celebrują każdą chwilę. 
Nigdy nie wiadomo co czai się za rogiem.

A mi będzie bardzo miło, że komuś się przydało moje "Celebrujemy".

A jeżeli chcesz być na bieżąco z moimi pomysłami na poszukiwanie tej równowagi, złotego środka a przede wszystkim chcesz poczytać jak to robię i jak się ma mój #rokprzemian zapraszam Cie do zapisania się do listy mailingowej. Nie będę Cię męczyć niepotrzebnymi mailami. Słowo rycerza… znaczy harcerza a nie zuchem tylko byłam ;-p

20 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *