Boże Narodzenie,  holistyczne,  smakuję

Prezent SOS czyli szybki, smaczny i efektowny prezent DIY.

Raz w miesiącu w parę dziewczyn z naszej ulicy spotykamy się u którejś i pichcimy, gadamy jednym słowem poznajemy się. W tym miesiącu jednak postanowiłyśmy wyjść do lokalu i zostawić w domach sprzątanie, gotowanie i to całe przedświąteczne przygotowywanie daleko daleko. No i dzieciaki z tatusiami. Jednym słowem idziemy się rozerwać.

Jako, że nigdy nie idę z pustymi rękoma a do knajpy z butelką czy własną potrawa nie pójdę więc stwierdziłam, że mój sprawdzony prezent SOS będzie najlepszy. Do zrobienia z dzieciakami. Smaczny i efektowny.

Łapcie, róbcie i nie martwcie się czy pójdzie w cycki czy w inne równie fajne części ciała.

Warto pamiętać:

  • Pralinki możesz w sumie zrobić z wszystkiego: biszkoptów, ciasta czekoladowego, pierników, paluszków – daj się ponieść fantazji. Pamiętaj tylko, że każda „sucha podstawa” może inaczej chłonąć płyny, zwiększ lub zmniejsz ilośc śmietany/ wódki/ serka maskarpone/ masła orzechowego itp. Biszkopty są najbardziej neutralne w smaku.
  • Jeżeli lubisz bardzo słodkie praliny dodaj cukier/miód/ daktyle/melasę.
  • Pamiętaj aby dobrze je schłodzić. Najlepiej się pokrywają się czekoladą bardzo mocno schłodzone praliny. Momentalnie czekolada na nich zastyga. Kiedy robię większe ilości robię je na raty. I wyciągam z zamrażalnika, tylko te które akurat chce moczyć w czekoladzie.
  • Możesz posypać praliny drobno posiekanymi orzechami, wiórkami, migdałami, płatkami owsianymi – przygotuj je sobie wcześniej by szybko móc je wykorzystać, czekolada szybko tężeje
  • Możesz również obtoczyć praliny w cukrze pudrze czy kakao – zrób to jednak przed samym podaniem. Po paru godzinach wilgoć z pralin zabije piękny efekt cukru pudru.

Róbcie i dzielcie się prezentem od serca!

Smacznego!

Najlepszy prezent sos ever!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *