O mnie

Trzy części lekarstw,
siedem części pielęgnowania zdrowia.
Umiejetność leczenia
nie jest tak dobra jak umiejetność pielęgnowania zdrowia.


Przysłowie Chińskie

Oddychaj. Smakuj. Żyj!

W Medycynie Chińskiej Człowiek żyje między Niebem a Ziemią a wszystko to czego potrzebuje do życia można, w dużym uproszczeniu, opisać właśnie tymi trzema słowami.  I to one od lat mnie prowadzą. One, Medycyna Chińska oraz Spokój. Bo wierzę, że od spokoju wszystko się zaczyna. I zdrowie, i życie i szczęście. Wspieram więc w poszukiwaniach spokoju, ukojenia i harmonii.

Jestem pielęgniarką, akupunkturzystką, terapeutą, pasjonatką holistycznego podejścia do życia.

Towarzyszę w poszukiwaniach równowagi i złotego środka. Szczególną troską otaczam osoby wycieńczone i zagubione w trudnej codzienności. Chcę by i oni znaleźli tę ich jakość życia, o której marzą. A ja tyle lat uczyłam się jak jej szukać.

Byłam, jestem i będę pielęgniarką. Bo albo się nią jest albo się ten zawód wykonuje. Ja jestem. A moje pielęgnowanie ma teraz zupełnie inny wymiar. Holistyczny. Przez lata doświadczenia zbieranego w różnych placówkach służby zdrowia (od małych wiejskich przychodni po korpoplacówki i szpitale) ale przede wszystkim jako ja mama, kobieta, żona, przyjaciółka czy sąsiadka a i też pacjentka wiem, że tylko biorąc życie całościowo jesteśmy w stanie zachować równowagę. A równowaga to spokój. A spokój to zdrowie. To miłość. To radość. To życie. Bo od spokoju wszystko się zaczyna. I Ty. I ja. 

Głęboko wierzę, że ciało powinno być w stanie wyleczyć się z niewielką pomocą ze źródeł zewnętrznych.  Wierzę, że każdy z nas jest mikrowszechświatem żyjącym w makrowszechświecie i aby zachować równowagę, musimy najpierw podążać za rytmem natury i słuchać naszych ciał. 

Wiem, że w niektórych przypadkach, zwłaszcza w dzisiejszym nadmiernie toksycznym społeczeństwie, organizm nie może wyleczyć się tak, jak kiedyś. Ale jeśli kochasz swoje ciało, szanujesz naturę i masz pozytywne nastawienie, będziesz wieść szczęśliwe i zdrowe życie długowieczne. Jestem o tym przekonana!

Uwielbiam wspierać w poszukiwaniach spokoju, ukojenia i harmonii. Pasjonuje mnie to jak jedno wpływa na drugie a i trzecie i czwarte. Jak głowa jest ważna dla małego palca i jak ucisk w małym palcu może namieszać w tej głowie. Uwielbiam słuchać, być, pomagać, odnajdywać właściwą drogę. Uwielbiam, gdy minimalnie wspomagając pacjenta, wykorzystując wsparcie przez stosowanie diety, ziół, akupunktury, aromaterapii, refleksologii, myślenia pozytywnego, masażu czy ćwiczeń widzę jak wraca blask do jego oczach.

I o tym właśnie jest Holistyczne.pl O oddychaniu (pełną piersią). O Smakowaniu (nie tylko schabowego). O życiu. By zająć i zaopiekować się każdym ważnym tematem. By pokazać, jak prosto można pielęgnować swoje życie.

Prowadzę proste życie na wielkopolskiej wsi. Wychowuję wyjątkową dziewczynkę o specjalnych zdolnościach czyli jak to mówię jestem mamą z gwiazdką, bo to tak ładnie brzmi, choć w Ameryce nazywają takie mamy jak ja smoczymi i to chyba bliższe prawdzie. Bo Smocze matki oddychają ogniem a ja czasem nawet nim zieje! Lilka jest dzieckiem z niepełnosprawnościami.

Dla równowagi mam jeszcze męża, który każdego dnia przypomina mi jak to ważne by zachować w życiu równowagę. By oddychać pełną piersią. I kochać te piersi😆 I by doceniać i być wdzięcznym. A i czasem nie tęsknić. Nie tęsknić za tym co było. Wzbudzać fale i przenosić góry!

Jak mogę Ci pomóc?

Agnieszka

Napisz do mnie
Pozwól się wesprzeć!
Polub na fb
Instagram

3 komentarze

Leave a Reply