Boże Narodzenie,  kalendarz adwentowy,  zima

Dzień 9

To, że nie słuchamy siebie nawzajem to niestety bardzo oczywiste. Wszyscy chcemy być wysłuchani ale ze słuchaniem mamy ogromne problemy. Mówimy dużo. Wysyłamy wiele słów w przestrzeń świata. Ale z odbieraniem mamy duży problem. Nie potrafimy się zatrzymać i słuchać. Nic dziwnego więc, że i ze słuchaniem siebie, swojego ciała mamy problemy.

Czy zastanawiałaś się kiedyś jaka jest Twoja relacja z ciałem? Czy jest to coś dla Ciebie ważne? Czy własne zdrowie i dbanie o ciało, o siebie znajduje się na Twojej liście potrzeb i wartości życiowych? Poświęcasz temu uwagę? Słuchasz to swoje ciało? Czy w ogóle zauważasz co ten Twój wierny przyjaciel do Ciebie mówi każdego dnia? Czy wiesz co oznaczać może każde wzdęcie czy pierdnięcie? Czy zdarzają Ci się ataki paniki? A może bezsenność chce Ci coś powiedzieć?

To wszystko to mowa ciała. To nie przypadek. Wszystko jest ważne. Wszystko jest powiązane. Warto spojrzeć i słuchać swojego ciała całościowo. Holistycznie. Zatrzymać się. Wsłuchać. Notować. Wyciągam wnioski. Uczyć się na obserwacji. Każdy z nas jest inny. Na każdego wpływa inaczej coś innego. A nasze ciało mówi jak. Warto go posłuchać.

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading