o życiu

Zaprojektuj swoje marzenia

Jednym z najczęściej wypowiadanych przeze mnie życzeń, do bliższych i dalszych znajomych, jest zazwyczaj to jedno: „Spełniaj Swoje Marzenia”. Bo w nic tak bardzo nie wierzę, jak w to, że to właśnie my mamy jakiś tam wpływ na to co się w naszym życiu dzieje. No dobra bardziej tylko wierzę w to, że od spokoju wszystko się zaczyna. Marzenia też!

Równocześnie jednym z ważniejszych zdań mojego życia to to o wolności. O wolności i marzeniach. Zdanie, które, jak się okazuje, jest nie tylko moje. A im dłużej o tym rozmawiam, tym częściej ono wraca… Zdanie, które dotyka wielu osób. Dokładnie to z grafiki poniżej:

I te marzenia to tak naprawdę w dużej mierze taki wielki sklep. Taki trochę internetowy. Mamy coś na wyciągnięcie ręki a jednak musimy na to chwilę poczekać. Czasem dłużej, czasem krócej. I wiele zależy od tego jak ten sklep zaprojektujemy. A to wcale nie musi być takie proste. Bo to jak projektowanie sklepów internetowych. Albo zrobisz to dobrze (lub zlecisz komuś kto się na tym doskonale zna) i zdobywanie nowych klientów to dla Ciebie pestka, albo robisz to po łebkach i na efekt czekać musisz czasem bardzo długi czas (o ile w ogóle). Bo żeby zaprojektować taki sklep dobrze, trzeba wiedzieć co jak i gdzie. Wiedzieć jak chociażby najzwyklejsza by się wydawało szata graficzna może zmienić wiele w odbiorze tego co sprzedajemy. Trzeba być specjalistą w tej dziedzinie. Dokładnie tak samo jest z naszymi marzeniami. Jak ich sobie dobrze nie zaprojektujemy, nie osiągniemy ich. Nie spełnimy, nie znajdziemy. Tylko pytanie co to znaczy zaprojektować? Wyśnić? Wizualizować? Zapisać? Szukać samemu? A może z pomocą? Zapisać czy wykrzyczeć? Zrobić mapę marzeń czy może zapisać w pamiętniku i schować głęboko pod poduszkę? A może opowiadać o nich i w myśl słów, że to o co prosisz dostajesz próbować szukać sposobu na te marzenia?

Jedno jest pewne. Nikt niej jest lepszym specjalistą od Twoich Marzeń niż Ty! To my wiemy najlepiej co chcielibyśmy i co jest dla nas dobre. Co jest nasze. I nikt nigdy nie powinien zabraniać nam marzyć.

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading