*,  holistyczne,  kieszenie spokoju,  oddycham

Moc myśli

Nasze myśli nieustannie kreują nasze życie. Myśli, emocje, działania. Jednak to one, myśli, zaczynają wszystko. Naukowcy szacują, że przez głowę współczesnego człowieka przewija się około sześćdziesiąt tysięcy myśli dziennie. A 80% z nich jest negatywnych.Krytycznych, oceniających, wywołujących lęk czy niepokój. I każda z nich wywołuje w naszym organizmie jakąś reakcję, burzę hormonów, wpływa na to jak żyjemy. Więc jak żyć, przychodzi do głowy?!

Jak żyć? Żyć tak, by zmienić sposób myślenia. Wymaga to codziennej pracy i treningu. To nie jest taka kieszeń spokoju na raz i od święta. To kieszeń, do której warto zaglądać ciagle i wciąż. Kieszeń, która może stać się częścią większego rytuału, np. rytuału poranka.

Moc afirmacji

Z łaciny affirmare znaczy wzmocniony, zrównoważony. Czyli można odbierać, że afirmacje to wzmocnienie. No i rzeczywiście myślę, że tak to jest. Te pozytywne słowa budują nasze postanowienia, zamiary, plany, marzenia. Wzmacniają nasz dzień. Dzięki pozytywnemu nastawieniu, pozytywnym myślom zmieniamy naszą jakość życia. Pozytywne myślenie zmienia nas. Jednak wymaga systematyczności i czasu.

Pod tym tekstem możesz zobaczyć karty z afirmacjami. To parę moich ulubionych. To te, które towarzyszą mi często. One są tylko przykładem tego jak takie afirmacje wyglądają. Jak je pisać. Jaki powinny miećwydźwięk. Możesz je sobie wydrukować. Możesz też skorzystać z wielupodpowiedzi jakie znajdziesz w internecie. Możesz kupić gotowe talie z afirmacjami, zainstalować aplikacje na telefonie. Ale możesz też słuchając intuicji tworzyć je sama. Kolejne ćwiczenie z koszami do recyklingu jak najbardziej będzie w tym pomocne. Bardzo pomocne jest wypowiadanie afirmacji na głos.

Zapraszam Cię również na instagram -> o tutaj tam staram się wrzucać często takie karty w ramach inspiracji ( szukaj w stories).

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading