o życiu

10 sposobów, aby Twój dzień stał się bardziej Twój

Czasem przychodzi Ci na myśl, że żyjesz czyimś życiem?

Każdy z nas ma swoje rytuały. Małe drobnostki, które sprawiają, że dzień jest wyjątkowy. Rytuały które pomagają  przetrwać każdy kolejny dzień. Rytuały, które porządkują dzień. Oto 10 sposobów na to jak je wykorzystać, by dzień był Twój!

Obudzić się wcześnie.

Ciesz się wschodem słońca. Ciesz się spokojnym, powolnym tempem wczesnego poranka. Wykorzystaj ten czas na medytację, modlitwę, refleksję, pisanie, ćwiczenia itp. Budzik naprawdę nie gryzie.

Priorytet.

Pamiętaj, aby robić najważniejsze rzeczy dla siebie i swojej rodziny. Nie grzęźnij w tym wszystkim, co wymaga Twojej natychmiastowej uwagi. Ustal priorytety. To ułatwia wiele.

Przeczytaj książki, które odpowiadają na Twoje najgłębsze pytania.

Idź na spacer

i ciesz się przyrodą. Usiądź w parku i posłuchaj ptaków. Idź na plażę i posłuchaj fal uderzających o brzeg. Idź na łąkę i wdychaj świat.

Obejrzyj coś zabawnego.

Nie tylko coś lekko zabawnego, jak przeciętny serial komediowy. Ale twój ulubiony odcinek ulubionej komedii, ulubiony skecz komediowy późnym wieczorem lub coś innego, co rozśmieszy Cię do łez.

Jedz wolniej

i ciesz się jedzeniem, zamiast traktować je jak paliwo. Nie oglądaj wiadomości i nie baw się telefonem podczas jedzenia. Po prostu jedz.

Hobby

Rozpocznij projekt lub hobby, które chciałeś rozpocząć, ale odkładasz. Zrób pierwszy krok. Daj się wciągnąć. Namaluj coś, zacznij pisać bloga. Nie martw się o rezultaty. Rób to dla przyjemności. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych zostaw specjalistom, którzy wiedzą co gdzie i jak. Oni podpowiedzą jak działać całościowo. A obrazy rozdaj w prezencie. Niech sprawia Ci to przyjemność.

Bliscy

Spędzaj czas z najważniejszymi dla Ciebie osobami, a nie tylko z najważniejszymi dla Ciebie czynnościami.

Rób jedną rzecz naraz.

Cokolwiek jest teraz najważniejsze, zrób to. Niech wszystko inne zaczeka. Nawet nie myśl o następnej rzeczy. Wielozadaniowość pozwala załatwić pewne rzeczy, ale nie zawsze jest to równoznaczne z dobrze zrobionym.

Pomagać innym.

I pamiętaj o dobru, które wyświadczyłaś dla innych. Ono buduje.

Tak wiem, jak Twój dzień ma być bardziej Twój gdy ja daje Ci wskazówki. No właśnie… wskazówki. Niech będą inspiracją do poszukiwania Twoich!

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading