Boże Narodzenie,  holistyczne,  kalendarz adwentowy

20 grudnia – wyśpij się

Lubię wstawać wcześnie. Lubię ten dzień, który rozpoczyna się powoli, spokojnie, rytualnie. Lubie dobrą gorącą zupę na śniadanie zimą, i dotyk mokrej trawy na stopach. Lubie to, że do godziny 10 mam już tyle za sobą. Lubię, wypracowałam sobie rytm i pielęgnuje go. Wcześnie wstaję i wcześnie chodzi spać.

Ale od paru dni mój organizm się buntuje. Trudno mi się wstaje przed wschodem słońca. Szybko zasypiam. Czuję się zmęczona. Staram się go słuchać. Nie złoszczę się jak wstanę trochę, później i nie wyrobię się ze wszystkim a potem musze pędzić bo to tamto i siamto. Nie złoszczę się gdy wpadam na stojak na ulotki z wielkim wózkiem, w przepełnionym ludźmi centrum handlowym. Nie wkurzam się, gdy słyszę po raz setny słowa, które jeszcze parę dni temu wywoływały wręcz tylko warkot w mojej głowie.

Nic dziwnego, że powiadają, że człowiek głodny człowiek zły ale i niewyspany to zły. Podstawowe potrzeby muszą być zaspokojone a reszta… będzie łatwiejsza.

Więc wyspij się.

Dziś jak wrócisz z pracy pozwól sobie na drzemkę. Idź spać godzinkę, albo chociaż pół, wcześniej (Wiedźmin poczeka). Jutro nie nastawiaj budzika, jeżeli nie musisz. Śpij tyle ile chce Twój organizm. Nie przesadzaj też bo przespanie całego dnia to nie rozwiązanie. Równowaga pamiętaj!

Ale wyśpij się! Wzrośnie twoja tolerancja na zmęczenie, hałas, stres. Będziesz inaczej patrzyła na świat. Gwarantuje!

Powodzenia!

P.S. Będzie mi niesamowicie miło, gdy pokażesz innym, że dbanie o siebie jest dobre. Gdy udostępnisz dzisiejszy tekst innym. Gdy pokażesz, jak Ty to robisz. Na fb, albo na instagramie, w wiadomości prywatnej, mailu czy zadzwonisz do koleżanki! Bo czy nie fajnie tak razem oddychać, smakować, żyć?? Niech to dobro zalewa nasz świat!

Bądź dobry dla siebie a świat zaleje dobro.

Nie zapomnij o #oddychajsmakujżyj !

Pięknego dnia.

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading