holistyczne,  o życiu

Bez odpoczynku nie dasz rady

Czy to będzie godzina, dzień, tydzień, a nawet miesiąc, bez względu na to, czy uważasz, że tego potrzebujesz, czy nie, potrzebujesz. Bez odpoczynku nie dasz rady.

Chyba wszyscy możemy się zgodzić, że z roku na rok tempo, w którym pracujemy i wykonujemy różne czynności, wzrasta. Drastycznie. Zwiększa się tak bardzo, że wydaje się, że prowadzimy wyścig, nie tylko ze sobą, ale z technologią i innowacjami wokół nas. Chociaż może to być coś, czego nie chcemy robić, czujemy, że utknęliśmy w tej pętli.

Intensywność i presja, jaką odczuwamy w naszych umysłach i ciałach, mogą prowadzić do wyczerpania, wypalenia, a ostatecznie bardziej poważnych sytuacji, które mogą doprowadzić nas do rozwoju wyższego poziomu stresu i chorób.

Poczytaj więcej co robi z Tobą stres i jak mu się nie dać

Jednak jest coś, co zwykle ignorujemy, co może całkowicie zmienić, czyli odpoczynek. Nie tylko odpoczynek fizyczny, ale emocjonalny, mentalny, a nawet duchowy.

Ogólnie rzecz biorąc, dzięki wielkim postępom człowieka, od stworzenia pierwszej prasy drukarskiej do wydania najnowszego smartphona, ludzie nieustannie starają się tworzyć najnowsze, największe, najjaśniejsze rzeczy .

Te chcą być kolejną największą rzeczą, która stale prowadzi każde pokolenie do podążania za ostatnią. Wysiłek związany z chęcią zrobienia tego w pierwszej kolejności, zarabianiem jak najwięcej pieniędzy lub znalezieniem kolejnej największej rzeczy doprowadził wielu młodych ludzi i młodych dorosłych do wspólnego wyścigu bez linii mety.

Wielu z nas czuje się winnych, że nie jest produktywna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a wielu jest oklaskiwanych za to, że nie śpią nocami, aby coś zrobić. Czy to powinno być osiągnięcie? Czy jesteśmy jak ten stalowy pręt pokryty nieprzepuszczalną powłoką przez cynkowanie ogniowe, nie będziemy wymagać konserwacji i nie ulegniemy korozji przez okres nawet 50 lat? Zupełnie nie. Zwłaszcza, gdy nie dbamy o swoją powłokę.

Odpoczynek to coś co da nam powłokę, która pozwoli przetrwać wiele lat

Coś się nie sumuje.

Dlaczego uważamy, że nie potrzebujemy czasu wolnego?

Ze względu na presję społeczną, aby przez cały czas być jak najlepszymi, nasza wizja stała się mglista, gdy myślimy o tym, by dać sobie chwilę na odpoczynek. Skupiamy się na naszych krótkoterminowych popędach i ignorujemy to, co chcieliby, abyśmy zrobili teraz.

Chociaż na dłuższą metę skorzystanie z wakacji przyniesie nam korzyść, ograniczamy naszą ocenę sytuacji, koncentrując się na tym, co doprowadziłoby do teraźniejszości = stos papierów, dokumentów, wiadomości e-mail i połączeń telefonicznych.

Dla wielu z nas odpoczynek jest sprzeczny z naszymi uwarunkowaniami kulturowymi, że powinniśmy robić jak najwięcej.

Nie ukrywam, że bardzo często łapię się na myśli, że dzisiejsze społeczeństwo sugeruje robienie czegoś ponad byciem. Może to stać się problematyczne, gdy ograniczymy nasze przyszłe ja w rozwoju poprzez ograniczenie regeneracji naszego umysłu i ciała.

Odpoczynek niekoniecznie oznacza, że ​​musisz wyjechać na wakacje, możesz podjąć małe, celowe kroki, aby odpoczywać, co może mieć ten sam efekt.

Jak odpoczywać? O tym wkrótce!

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading