Boże Narodzenie,  holistyczne,  kalendarz adwentowy,  zima

7 grudnia – jestem zdrowa

Co sprawia, że czuję się zdrowo? Dobre pytanie. 

Kiedy zaczynałam o tym myśleć najpierw do głowy przyszło mi, że przecież staram się zdrowo odżywiać. Staram się ograniczać pszenicę, nabiał, jeść zgodnie z porami roku.  Staram się ruszać. Jak nie spacer to joga czy inna Lewandowska. Rowerek tez nie stoi odłogiem. Wiem, że żebym się, czuła zdrowa muszę się wysypiać. Że fajnie jak trzymam się swojego rytmu. Fajnie jest, jak biorę pod uwagę mój organizm i jego kobiecą stronę. Fajnie jest, jak słucham siebie. Mojego organizmu. Czasem robi mnie w konia i twierdzi, że jestem głodna a ja zwyczajnie za mało piję wody. Bo o tej wodzie też staram się pamiętać. Ciepłej zwłaszcza. I unikać cukru – ale i tu mnie bywa, że w konia robi ten mój organizm. Zwłaszcza w 2 fazie cyklu. I fajnie jak trzymam swoje emocje na wodzy. No może nie na wodzy, bo i czasem wybuchnąć trzeba. Bo jak emocji się nazbiera to i serducho wali. Jak wali to głowa boli. Zresztą głowa boli jak i wody za mało, albo snu za mało (a czasem jak za dużo). I mogłabym tak wymieniać i wymieniać ale jedno chcę napisać: zacznij po prostu czuć swoje ciało, rozumieć co Ci służy, jak to współgra z naturą i pogodą – zdecydowanie jesteśmy częścią czegoś większego, bardzo mądrze poukladanego….

📍I dziś zrób coś co Cię do tego przybliży. Coś z Twojej wczorajszej listy. I jak będziesz to robić pomyśl/powiedz: jestem zdrowa❣️❣️

Ja dziś sobie odpuściłam. Wczoraj zresztą też. wyładowałam emocje. Pobyłam z bliskimi. Porozmawiałam ze sobą. Dałam się wymasować pachnącym olejem. Nakarmiłam ciało pyszną zupą. Weekenduje!

Teraz Twoja Kolej!!

Powodzenia!

P.S. Będzie mi niesamowicie miło, gdy pokażesz innym, że dbanie o siebie jest dobre. Gdy udostępnisz dzisiejszy tekst innym. Gdy pokażesz, jak Ty to robisz. Na fb, albo na instagramie, w wiadomości prywatnej, mailu czy zadzwonisz do koleżanki! Bo czy nie fajnie tak razem oddychać, smakować, żyć?? Niech to dobro zalewa nasz świat! 

Bądź dobry dla siebie a świat zaleje dobro.

Nie zapomnij o #oddychajsmakujżyj !

Pięknego dnia.

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading