Boże Narodzenie,  dom,  holistyczne,  kalendarz adwentowy,  zima

6 grudnia – zdrowie

Tak mi się bardzo spodobał cytat który znalazłam gdzieś w sieci: Zdrowie jak mądra żona jest cierpliwe. Jednak zaniedbywane długo, też odejdzie.” Jest tak prawdziwe, że aż boli. No ale boleć nie ma więc co jak co ale o zdrowiu to tu musi być.

Chyba nikogo nie muszę przekonywać, a już mam nadzieję, że nie Ciebie skoro jesteś tutaj, że zdrowie to cholernie ważna sprawa w naszym życiu. Zdrowie w tym wymiarze holistycznym. To chyba wiadomo. Bo zdrowie to nie tylko ten brak choroby ale dobrostan psycho – fizyczno- społeczny. ( Yay! Jak widać to musiała być podstawowa regułka na moich studiach bo pamiętam bez zająknięcia i chyba na dodatek mocno mi utkwiła ;-p )

A teraz Ty mi wyśpiewaj

Chociaż dzisiaj to na ten aspekt fizyczności i braku choroby chciałabym byś zwróciła uwagę. I dziś w ramach zadania grudniowego:

📍zrobiła listę rzeczy, które sprawiają, że czujesz się zdrowa/zdrowsza❣️❣️

Moją wrzucę jutro. Że będzie holistyczna – wiadomo. Ale jestem bardzo ciekawa, jak Ty to widzisz! Czy pijesz zielone koktajle, czy biegasz, czy bierzesz jakieś suplementy, chodzisz regularnie na badania, a może chorujesz przewlekle i próbujesz okiełznać swoją chorobę – chętnie zobaczę co i jak u Ciebie działa! Bo to są właśnie czasem te najważniejsze lekcje. Ważniejsze niż te regułki, które o 2 nad ranem umiem wyśpiewać.

Powodzenia!

P.S. Będzie mi niesamowicie miło, gdy pokażesz innym, że dbanie o siebie jest dobre. Gdy udostępnisz dzisiejszy tekst innym. Gdy pokażesz, jak Ty to robisz. Na fb, albo na instagramie, w wiadomości prywatnej, mailu czy zadzwonisz do koleżanki! Bo czy nie fajnie tak razem oddychać, smakować, żyć?? Niech to dobro zalewa nasz świat! 

Bądź dobry dla siebie a świat zaleje dobro.

Nie zapomnij o #oddychajsmakujżyj !

Pięknego dnia.

One Comment

  • irena omegard

    Zdrowie powinno być najważniejsze. To raczej teoria dla osób, które mają sporo na swojej głowie. Odkładamy na przysłowiową przyszłość.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *