Boże Narodzenie,  dom,  holistyczne,  kalendarz adwentowy,  zima

6 grudnia – zdrowie

Tak mi się bardzo spodobał cytat który znalazłam gdzieś w sieci: Zdrowie jak mądra żona jest cierpliwe. Jednak zaniedbywane długo, też odejdzie.” Jest tak prawdziwe, że aż boli. No ale boleć nie ma więc co jak co ale o zdrowiu to tu musi być.

Chyba nikogo nie muszę przekonywać, a już mam nadzieję, że nie Ciebie skoro jesteś tutaj, że zdrowie to cholernie ważna sprawa w naszym życiu. Zdrowie w tym wymiarze holistycznym. To chyba wiadomo. Bo zdrowie to nie tylko ten brak choroby ale dobrostan psycho – fizyczno- społeczny. ( Yay! Jak widać to musiała być podstawowa regułka na moich studiach bo pamiętam bez zająknięcia i chyba na dodatek mocno mi utkwiła ;-p )

A teraz Ty mi wyśpiewaj

Chociaż dzisiaj to na ten aspekt fizyczności i braku choroby chciałabym byś zwróciła uwagę. I dziś w ramach zadania grudniowego:

📍zrobiła listę rzeczy, które sprawiają, że czujesz się zdrowa/zdrowsza❣️❣️

Moją wrzucę jutro. Że będzie holistyczna – wiadomo. Ale jestem bardzo ciekawa, jak Ty to widzisz! Czy pijesz zielone koktajle, czy biegasz, czy bierzesz jakieś suplementy, chodzisz regularnie na badania, a może chorujesz przewlekle i próbujesz okiełznać swoją chorobę – chętnie zobaczę co i jak u Ciebie działa! Bo to są właśnie czasem te najważniejsze lekcje. Ważniejsze niż te regułki, które o 2 nad ranem umiem wyśpiewać.

Powodzenia!

P.S. Będzie mi niesamowicie miło, gdy pokażesz innym, że dbanie o siebie jest dobre. Gdy udostępnisz dzisiejszy tekst innym. Gdy pokażesz, jak Ty to robisz. Na fb, albo na instagramie, w wiadomości prywatnej, mailu czy zadzwonisz do koleżanki! Bo czy nie fajnie tak razem oddychać, smakować, żyć?? Niech to dobro zalewa nasz świat! 

Bądź dobry dla siebie a świat zaleje dobro.

Nie zapomnij o #oddychajsmakujżyj !

Pięknego dnia.

One Comment

  • irena omegard

    Zdrowie powinno być najważniejsze. To raczej teoria dla osób, które mają sporo na swojej głowie. Odkładamy na przysłowiową przyszłość.

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading