dom,  o życiu

Kiedy nadejdą deszcze


Idąc ścieżką obok rzędów domów pełnych, jak sądzę, szczęśliwych par i rodzin, mam poczucie déjà vu. Ten sam spacer odbyłam około 8 lat temu. To był okres w moim życiu, kiedy coś się kończyło. Tak jak wtedy, teraz nadchodzi inny koniec. A podczas obu spacerów nadeszły deszcze.

To było prawie tak, jakby czekało na mnie, jakby wiedział, że tam będę. Jak stary przyjaciel, który chce mnie pocieszyć. Ten sam spacer, ten sam koniec, ten sam deszcz. Te same meble do sypialni na wymiar w domu z brązowym dachem. Komody, szafki nocne, łóżka. Szczęśliwi ludzie szykujący się do snu.

Nie był to ulewny deszcz i nie było to nieprzyjemne. To był jeden z tych deszczy, które owijają cię w swoje ramiona i sprawiają wrażenie prezentu z góry, zmywając odrobinę smutku i bólu serca. Tak miękki i delikatny deszcz, który dawał mi nadzieję.


I chociaż nie lubię w taką pogodę chodzić na ten spacer, byłam wdzięczna za deszcz. Możesz płakać i nikt tego nie zauważa – Twoje łzy zlewają się z kroplami deszczu na Twojej twarzy. W pobliżu nie ma nikogo i wszystko staje się spokojne. Jesteś tylko ty, deszcz i szum wody na chodniku. Staje się trochę oczyszczeniem, zrzuceniem bólu.

Będą nowe meble. Nowe komody, szafy, będą zupełnie nowe możliwości aranżacji sypialni.


Jestem pewna, że znowu pójdę na ten spacer. Będzie inne zakończenie. To jest życie i to znaczy być człowiekiem. Będą nowe meble. Nowe komody, szafy, będą zupełnie nowe możliwości aranżacji sypialni. Będzie inaczej w tym domu z brązowym dachem. Będzie tak jak będę tego Ci ludzie tam mieszkający potrzebować. A je będę znów podziwiać ich dopasowane i idealnie dobrane meble. I życie…


Ale będzie też miłość i radość. Będą początki i dni pełne słońca. I choć trudno to sobie wyobrazić, przed nami będą lepsze dni. Dni, w których poczujemy się trochę normalnie, w których poczujemy coś innego niż smutek.


Ale teraz idźmy w deszczu.
Niech spłynie po nas i wszystko zmyje.
Poczujmy jego współczucie i zrozumienie.
Niech trzyma nas w swoim cieple.

Chcę być na tej ścieżce.
Kiedy nadejdą deszcze.

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading