14 grudnia
Boże Narodzenie,  holistyczne,  kalendarz adwentowy,  oddycham

14 grudnia – uwielbiam w sobie

Jeśli masz problem z kochaniem siebie, nie możesz mieć zdrowych relacji z innymi. Nie możemy kochać nikogo innego nie okazując najpierw tego sobie i nie zaspokajając własnych potrzeb.

Ale czasami naprawdę trudno jest wspierać miłość własną. Czasem łatwiej przychodzi samokrytyka, zwątpienie w siebie, obniżona samoocena.

Najpierw musimy uświadomić sobie myśli i słowa – siebie samą. Ponieważ to, co mówimy, ma jeszcze większy wpływ niż to, co mówią nam inni.

A kiedy wydaje się to trudne, czasem pierwszym krokiem, który ma większy sens, jest lubienie siebie – akceptowanie i okazywanie sobie empatii.

To, czego najbardziej pragniemy od innych, to tak naprawdę to, co musimy sobie dać. Uwielbiać w sobie coś.

Ja uwielbiam w sobie wiele, choć bywają dni, że myślę, że jest zupełnie inaczej. Uwielbiam przykładowo swoje talenty. Swoją elastyczność. Moje często wizjonerskie spojrzenie. To, że pośród bezładu łatwo odnajduję właściwą drogę. To, że robię wszystko by robić to co kocham. Żyć po swojemu i według własnych zasad. Kocham też tak zwyczajnie moje nogi i cycki.

📍 A ty? Co w sobie uwielbiasz? Wypisz dziś 5 rzeczy, które w sobie uwielbiasz a potem je przeczytaj na głos. Co czujesz?

Ja czuję jak promienieję!

Teraz Twoja kolej!!

Powodzenia!

P.S. Będzie mi niesamowicie miło, gdy pokażesz innym, że dbanie o siebie jest dobre. Gdy udostępnisz dzisiejszy tekst innym. Gdy pokażesz, jak Ty to robisz. Na fb, albo na instagramie, w wiadomości prywatnej, mailu czy zadzwonisz do koleżanki! Bo czy nie fajnie tak razem oddychać, smakować, żyć?? Niech to dobro zalewa nasz świat!

Bądź dobry dla siebie a świat zaleje dobro.

Nie zapomnij o #oddychajsmakujżyj !

Pięknego dnia.

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading