Boże Narodzenie,  holistyczne,  kalendarz adwentowy,  oddycham,  zima

2 grudnia – zrób coś

Dbanie o siebie bywa wyjątkowo trudne. A kiedy jesteś zabiegana i zmęczona nawet podwójnie. Bo komu do głowy przychodzi w takich chwilach by jeszcze o sobie pomyśleć. I tu jest błąd. To właśnie od tego wtedy, gdy jest nam trudno i ciężko powinniśmy zaczynać. 

Pisze powinnyśmy, ponieważ i mnie to dotyczy. Przez lata byłam nauczona poświęcać najpierw wszystko dla innych a o przyjemnościach, ba nawet nie przyjemnościach a zwyczajnym dbaniu o siebie zapominając. To wyzwanie adwentowe jest nie tylko dla Ciebie, ale i dla mnie. By się nie zatracić, by pamiętać, że Święta będą nawet jeżeli nie takie jak sobie wyśniłam albo nie inaczej – jak namalował je świat. Bo chyba czasem właśnie o tym zapominamy, że nie zawsze to co nas uszczęśliwia to te wszystkie obrazki internetu. Dlatego też te 24 dni oddychania, smakowania, życia. 24 dni dla nas. Dla Ciebie.

Udało Ci się wczoraj zrobić listę? Ja zrobiłam, nawet część rzeczy nie tylko na liście się znalazło. Np. umówiłam na styczeń wizytę kontrolną u ginekologa (ma jednak dobre strony ten internet). Pamiętając o regularnych badaniach dbam o siebie. Dbając o moje zdrowie zaspakajam swoje potrzeby.

Bo dbanie o siebie nie zawsze musi być jednoznaczne z przyjemnością. Jedno drugiego oczywiście nie wyklucza.

Bo dziś w planach w ramach dbania o siebie mam też sprzątanie z myciem podłóg, kibelków i zmianą pościeli. Bo lubię porządek. Pomaga mi zadbać o harmonię. Ale czy przyjemnością dla mnie jest samo sprzątanie? Czasami. Kiedy mam głowę wymagającą wietrzenia. I tego mi dziś potrzeba. I światełek. Dużej ilości światełek. 

Zrobiłam kolejną listę – listę priorytetów. Wybrałam o co chcę w tym miesiącu bardziej a o co mniej zadbać. W co włożyć więcej serca, komu powiedzieć nie. Bo mówienie nie też jest dbaniem o siebie.

A na deser umówiłam się z koleżanką na kawę i ciastko w wielkim mieście. 

Teraz Twoja kolej

A ty? 

Zrób dziś coś z wczorajszej listy. Coś czego nie robisz codziennie. Zrób coś co sprawia, że dbasz o siebie! Daj sobie chwilę i bądź dobra dla samej siebie a zobaczysz, jak świat zaleje dobro.

Powodzenia!

P.S. Będzie mi niesamowicie miło, gdy pokażesz innym, że dbanie o siebie jest dobre. Gdy udostępnisz dzisiejszy tekst innym. Gdy pokażesz, jak Ty to robisz. Na fb, albo na instagramie, w wiadomości prywatnej, mailu czy zadzwonisz do koleżanki! Bo czy nie fajnie tak razem oddychać, smakować, żyć?? Niech to dobro zalewa nasz świat! 

Bądź dobry dla siebie a świat zaleje dobro.

Nie zapomnij o #oddychajsmakujżyj !

Pięknego dnia.

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading