holistyczne,  mama,  medytacja,  oddycham

Osiem wskazówek, jak praktykować medytację, gdy jesteś mamą

Spokojne chwile samotności są tylko miłymi wspomnieniami z życia, które prowadziłaś, zanim stałaś się mamą? Twoje cudowne dzieci wymagają teraz dużo Twojego czasu i energii? Twoje dni mogą już nie być wypełnione nieskończonymi możliwościami relaksu w ciszy, ale istnieje kilka skutecznych sposobów jak to zmienić. Wszystkie (w skrócie) mają jedno imię: medytacja.

Medytacja to sztuka trenowania umysłu, aby był spokojny, cichy i kreatywny. Oto 8 wskazówek, jak praktykować medytację, gdy jesteś mamą.

  1. Zachowaj spokój i stabilność.

Twoja praktyka medytacyjna może rozpoczynać się tylko od jednej sesji tygodniowo i rozszerzać się na kilka dni lub wiele medytacji każdego dnia. Niezależnie od tego, jaka praktyka Ci odpowiada, zacznij powoli i ćwicz dalej. Nagrody za twoją praktykę są warte wysiłku.

  1. Medytuj rano.

Medytuj rano, zanim twoja rodzina się obudzi, aby upewnić się, że twoja sesja jest cicha, prywatna i że uzyskasz z niej maksymalne korzyści.

  1. Ustaw zegar.

Ustaw minutnik lub alarm, który będzie oznaczał zakończenie sesji medytacyjnej. Zapewni to, że nie będziesz stale sprawdzać zegara, aby określić, ile czasu pozostało podczas każdej sesji.

  1. Po prostu oddychaj.

Jeśli (i kiedy) myśli takie jak: co robią twoje dzieci czy lista rzeczy do zrobienia przychodzą ci do głowy, skoncentruj się na łagodnym przepływie oddechu. Wdech. Wydech. Wdech. Wydech. Nie próbuj kontrolować swoich myśli po prostu oddychaj i pozwól myślom zniknąć.

Bądź cierpliwy wobec siebie i swojej rodziny.
  1. Uwzględnij nieoczekiwane.

W ciągu dnia napotkasz chwile spokoju i ciszy. Wykorzystaj nieoczekiwane chwile i wykorzystaj okazję do medytacji, gdziekolwiek jesteś.

  1. Empatia.

W rzeczywistości będą dni, kiedy po prostu nie ukończysz pełnej sesji medytacyjnej. Odpręż się i okaż trochę empatii dla siebie. Zachowanie łagodności w stosunku do siebie zwiększy twoje szanse na wypracowanie zrównoważonej praktyki medytacyjnej zamiast wypełnionej winą i wyrzutami sumienia.

  1. Korzystaj z medytacji prowadzonej

Szukaj medytacji prowadzonej, która będzie prowadzić Cię na Twojej ścieżce medytacyjnej. Jest wiele osób, które udostępniają swoje nagrania w sieci. Skorzystaj z aplikacji dostępnych na telefony.

  1. Bądź cierpliwy.

Bądź cierpliwy wobec siebie i swojej rodziny, ponieważ praktyka medytacyjna może wymagać zmiany w nawykach Twoich i Twojej rodziny. To jest w porządku. Po prostu bądź cierpliwa, a Twoja praktyka wkrótce stanie się nieodłączną częścią Twojej rutyny.

Kultywowanie praktyki medytacyjnej to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. To bezpłatne narzędzie może wesprzeć Twoje wysiłki, aby być najlepszą Mamą, jaką możesz być podczas nawigacji w codziennym życiu. Zacznij teraz i od razu ciesz się wieloma korzyściami medytacji!

Jeżeli chcesz poznać inne sposoby na spokojne macierzyństwo zerknij do mojego ebooka.

Recepty na spokojne macierzyństwo

Discover more from Holistyczne.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading